Tarnowska Liga Debatancka

Tarnowska Liga Debatancka funkcjonuje od września 2012 roku.  Jest to wydarzenie edukacyjne, związane ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych  miasta Tarnowa i miast sąsiednich. Mottem całego przedsięwzięcia jest cytat z Franka A. Clarka „Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy.”

Od początku funkcjonowania projektu wzięło w nim udział 21 szkół z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej i Dębicy. Projekt przewiduje ścisłą współpracę z nauczycielami, pełniącymi rolę opiekunów drużyn. Do tej pory, w takiej formie, zaangażowało się ponad 50 nauczycieli. Każdy pojedynek w Lidze dostępny jest dla mieszkańców regionu. Przez 8 lat jako publiczność w debatach wzięło udział ponad 10 000 osób.

Na przestrzeni 8 lat działania Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, dwie szkoły w niej uczestniczące zdobyły tytuł Mistrza Polski Debat Oksfordzkich rozgrywających się w Poznaniu: II LO Tarnów (2013 r.) i III LO Tarnów (2019 r.).

Organizatorem Ligi jest Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie. Partnerami są Stowarzyszenie KANON oraz Urząd Miasta Tarnowa.

Szczegóły na www.tarnowskaligadebatancka.pl.

Menu